| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Host Dimensions | 69.5cm×26cm×7cm |
|---|---|
| RF Power | 30W For All Frequency Bands (including 400MHz、0.9G、1.2G、1.4G、GPS-1.5G、2.4G、5.1G、5.8G) |
| Weight | About 4.5Kg (excluding Battery) |
| Detection Frequency | 800MHz、900MHz、1.2GHz、1.4GHz、1.5GHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Output Power/W | ≥150W-200W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-5900MHz |
| Output Power/dBm | ≥52dBm-53dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Eficiency/% | 50%-55% |
| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 415 × 190 × 483 Mm |
|---|---|
| Total System Weight | 13.8 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |
| Charger Specification | Input: 100-240V AC, 50/60Hz; Output: 29.4V DC |
| Note | All Jamming Frequency Bands And Output Power Levels Are Fully Customizable To Meet Specific Operational Requirements. |
| Core Countermeasure Capability | Precisely Jams Mainstream Global UAV Frequency Bands (GPS L1/L2/L5, GLONASS, Galileo, Beidou; 2.4GHz, 5.8GHz, ISM: 433MHz, 915MHz, 1.2GHz, Etc.), Instantly Cutting Off Their Navigation, Control And Image Transmission Signals, Forcing Them To Hover, Return |
|---|---|
| Overall Dimensions (L×W×H) | 415 × 190 × 483 Mm |
| Total System Weight | 12.5 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Battery Energy (Typical) | ~1,100 - 2,400 Wh (e.g., 30-65 Ah @ 36V Nominal) |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |
| Frequency Bands | 400 - 500MHz、500 - 700MHz、700 - 900MHz、900 - 1100MHz、1100 - 1300MHz、1300 - 1500MHz、1500 - 1700MHz、2300 - 2500MHz、2500 - 2700MHz、5100 - 5300MHz、5400 - 5600MHz、5700 - 5950MHz |
|---|---|
| Power (per Band) | 50W/47dbm |
| Customization | Frequency Bands And Power Can Be Customized As Required |
| Backpack Size | 400*224*550mm |
| Backpack Weight (host + Antenna) | 32kg |
| Frequency Bands | 400 - 500MHz、500 - 700MHz、700 - 900MHz、900 - 1100MHz、1100 - 1300MHz、1300 - 1500MHz、1500 - 1700MHz、2300 - 2500MHz、2500 - 2700MHz、5100 - 5300MHz、5400 - 5600MHz、5700 - 5950MHz |
|---|---|
| Power (per Band) | 50W/47dbm |
| Customization | Frequency Bands And Power Can Be Customized As Required |
| Backpack Size | 400*224*550mm |
| Backpack Weight (host + Antenna) | 32kg |