| Detection Range | 5 Kilometers (due To Different Environments And Aircraft Models) |
|---|---|
| Dimensions (L × W × H) | 50 Mm × 420 Mm × 220 Mm |
| Battery Life | 6 Hours (Supports External Power Supply) |
| Operating Temperature | -20 °C ~ +65 °C |
| Simultaneous Tracking Capacity | ≥20 UAVs (simultaneously) |
| Output Power/W | ≥70W-100W |
|---|---|
| Frequency/MHz | Freguency Coverage From 100-6000MHz |
| Output Power/dBm | ≥48.5dBm-50dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-62% |
| Product Type | Outdoor Handheld Directional Panel Antenna (Dedicated For Anti - Drone) |
|---|---|
| Shell Material | ABS Material (Sandblasted Oxidized Black Frosted Process) |
| Protection Level | IP65 Waterproof |
| Handheld Design | The Back Of The Antenna Supports Handheld Use |
| Radio Frequency Cable | Low - Loss Radio Frequency Connecting Cable |
| Core Applicable Scenarios | 1. Portable Devices: Built-in In Suitcases, Portable Towed Interference Devices, Outdoor Backpack-mounted Countermeasure Devices;2. Fixed Scenarios: Conventional Fixed Installation, Medium-power Base Station-type Regional Security Equipment;3. Functional R |
|---|---|
| Appearance & Installation Advantages | 1. Appearance Options: Baton Type (sleek Lines, Compact Structure, Suitable For Built-in Installation In Portable Devices), Microphone Type (suitable For Conventional Fixed Installation Scenarios), Both Supporting φ25mm/φ32mm Pipe Diameters;2. Installation |
| Core Performance Parameters | 1. Power & Gain: Power Handling Of 100W, Gain Ranging From 3±1dBi (433M/900M) To 10±1dBi (5.2G/5.8G);2. Signal Coverage: VSWR ≤1.5 (low Loss), 360° Omnidirectional Horizontal Beamwidth, Vertical Beamwidth Ranging From 9±3° To 55±10° (adapting To Receiving |
| Material & Environmental Adaptability | Adopts A Fiberglass Material Shell, Featuring Excellent Temperature Resistance And Climate Resistance. It Can Work Stably In Harsh Environments Without Performance Loss, Is Not Prone To Aging After Long-term Use, And Is Suitable For Outdoor Mobile Device S |
| Compatibility & Frequency Band Coverage | 1. Frequency Band Coverage: 433M, 900M, 1.2G, 1.4G, 1.5G, 2.4G, 5.2G, 5.8G;2. Signal Compatibility: Supports 2G+3G+4G+5G, GPS/Beidou/WLAN, Bluetooth, UAV Image Transmission, Wireless Microphone Signals, Etc.;3. Device Compatibility: Seamless Connection Wit |
| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Detection Frequency Band | 300MHz 6GHz |
|---|---|
| Jamming Frequency Band | 300MHz 6GHz |
| Detection Distance | ≥2km (Equipment And Drone Have Relative Line Of Sight) |
| Jamming Distance | ≥800m(Dry Ratio 2.5:1, Equipment And Pilot Have Relative Line Of Sight) |
| Ambient Temperature | -40℃~55℃±2℃ |
| Host Dimensions | 69.5cm×26cm×7cm |
|---|---|
| RF Power | 30W For All Frequency Bands (including 400MHz、0.9G、1.2G、1.4G、GPS-1.5G、2.4G、5.1G、5.8G) |
| Weight | About 4.5Kg (excluding Battery) |
| Detection Frequency | 800MHz、900MHz、1.2GHz、1.4GHz、1.5GHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Output Power/W | ≥150W-200W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-5900MHz |
| Output Power/dBm | ≥52dBm-53dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Eficiency/% | 50%-55% |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 415 × 190 × 483 Mm |
|---|---|
| Total System Weight | 13.8 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |
| Charger Specification | Input: 100-240V AC, 50/60Hz; Output: 29.4V DC |
| Note | All Jamming Frequency Bands And Output Power Levels Are Fully Customizable To Meet Specific Operational Requirements. |
| Core Countermeasure Capability | Precisely Jams Mainstream Global UAV Frequency Bands (GPS L1/L2/L5, GLONASS, Galileo, Beidou; 2.4GHz, 5.8GHz, ISM: 433MHz, 915MHz, 1.2GHz, Etc.), Instantly Cutting Off Their Navigation, Control And Image Transmission Signals, Forcing Them To Hover, Return |
|---|---|
| Overall Dimensions (L×W×H) | 415 × 190 × 483 Mm |
| Total System Weight | 12.5 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Battery Energy (Typical) | ~1,100 - 2,400 Wh (e.g., 30-65 Ah @ 36V Nominal) |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |