| Core Countermeasure Capability | With Omnidirectional/directional Transmission Technology, The Maximum Effective Jamming Distance Can Reach 2000 Meters (depending On The Environment) |
|---|---|
| Endurance And Durability | Sturdy And Durable, Adopting Military - Grade Standards, Resistant To Falling And Compression. |
| Remarks | Countermeasure Frequency Bands And Power Can Be Customized According To Requirements |
| Countermeasure | Frequency Bands: 700 - 900MHz, 900 - 1100MHz, 1450 - 1650MHz, 2350 - 2500MHz, 5150 - 5350MHz, 5700 - 5950MHz - Power: 50W/47dbm For Each Band - Customization: Frequency Bands And Power Can Be Customized As Required |
| Structural | Backpack Size: 415190483mm - Backpack Weight: 12.5kg (host + Antenna) - Battery Capacity: 30AH - 65AH - Battery Life: 40 - 60min - Charging Method: 29.4V Charging Adapter |
| Core Countermeasure Capability | With Omnidirectional/directional Transmission Technology, The Maximum Effective Jamming Distance Can Reach 2000 Meters (depending On The Environment) |
|---|---|
| Endurance And Durability | Sturdy And Durable, Adopting Military - Grade Standards, Resistant To Falling And Compression. |
| Remarks | Countermeasure Frequency Bands And Power Can Be Customized According To Requirements |
| Countermeasure | - Frequency Bands: 700 - 900MHz, 900 - 1100MHz, 1450 - 1650MHz, 2350 - 2500MHz, 5150 - 5350MHz, 5700 - 5950MHz - Power: 50W/47dbm For Each Band - Customization: Frequency Bands And Power Can Be Customized As Required |
| Structural | - Backpack Size: 415190483mm - Backpack Weight: 12.5kg (host + Antenna) - Battery Capacity: 30AH - 65AH - Battery Life: 40 - 60min - Charging Method: 29.4V Charging Adapter |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 430*224*650mm |
|---|---|
| Backpack Weight | 19kg |
| Battery Life | 40-60min |
| Set Weight | 25kg |
| Charge Mode | 29.4V Charging Adapter |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Output Current/A | 50%-65% |
| Output Power/W | ≥70W-100W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6000MHz |
| Output Power/dBm | ≥48.5dBm-50dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-62% |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Frequency/MHz | Freguency Coverage From 400-2550MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Frequency/MHz | Freguency Coverage From 400-2500MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Frequency Bands | 915MHz (FCC) And 868MHz (EU) |
|---|---|
| Output Power | 0.5W/1W/2W/5W/10W (Default Factory Setting: 5W) |
| Refresh Rate | 25Hz/50Hz/100Hz/200Hz |
| Power Consumption | 8.4V,2.3A@10W,200Hz, 1:200 |
| Antenna Connector | SMA |
| Working Voltage | DC 7-20V |
|---|---|
| Working Current | 2.6A@12V |
| Operating Ambient Temperature | -10~65℃ |
| Weight | 70g (excluding The Antenna) |
| Outline Dimension | 74mm*38.5mm*24mm |