| Operating System | One-dimensional Active Phased Array, Continuous Mechanical Scanning In Azimuth, Phased Scanning In Elevation |
|---|---|
| Operating Frequency Band | Ku – Band |
| Range | 30km |
| Measurement Accuracy (RMS) | Range ≤10m, Azimuth ≤0.3°, Elevation ≤0.5° |
| Operating Temperature | -40℃ ~+ 55℃ |
| Operating System | One-dimensional Active Phased Array, Continuous Mechanical Scanning In Azimuth, Phased Scanning In Elevation |
|---|---|
| Operating Frequency Band | Ku – Band |
| Range | 30km |
| Measurement Accuracy (RMS) | Range ≤10m, Azimuth ≤0.3°, Elevation ≤0.5° |
| Operating Temperature | -40℃ ~+ 55℃ |
| Operating System | One-dimensional Active Phased Array, Continuous Mechanical Scanning In Azimuth, Phased Scanning In Elevation |
|---|---|
| Operating Frequency Band | Ku – Band |
| Range | 30km |
| Measurement Accuracy (RMS) | Range ≤10m, Azimuth ≤0.3°, Elevation ≤0.5° |
| Operating Temperature | -40℃ ~+ 55℃ |
| Core Advantages | Built-in Design Compatible With Most Anti-drone Guns; Covers Full Frequency Bands Of 900M-5.8G (single/dual-band Optional); VSWR ≤ 1.5; Supports Low/medium/high-intensity Countermeasures |
|---|---|
| Compatible Devices | Small To Large-sized Anti-drone Guns (matched By Size/power) |
| Key Parameters | Gain: 8-17dBi; Power: Regular To 50W; SMA-Male Connector; Vertical Polarization |
| Typical Scenarios | Low/medium-intensity: Patrol, Scenic Area/factory Area Control; High-intensity: Military Restricted Area Interception, Airport Clearance Area Control, Major Event Security |
| Installation & Compatibility | Built-in Installation Saves Space; Universal SMA-Male Connector, Low Adaptation Cost |
| Output Power/W | ≥150W-200W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-5900MHz |
| Output Power/dBm | ≥52dBm-53dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Eficiency/% | 50%-55% |
| Product Type | Outdoor Handheld Directional Panel Antenna (Dedicated For Anti - Drone) |
|---|---|
| Shell Material | ABS Material (Sandblasted Oxidized Black Frosted Process) |
| Protection Level | IP65 Waterproof |
| Handheld Design | The Back Of The Antenna Supports Handheld Use |
| Radio Frequency Cable | Low - Loss Radio Frequency Connecting Cable |
| Output Power/W | ≥150W-200W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-5950MHz |
| Output Power/dBm | ≥52dBm-53dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Eficiency/% | 50%-55% |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-2500MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-2550MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | ≥150W-200W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-5900MHz |
| Output Power/dBm | ≥52dBm-53dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Eficiency/% | 50%-55% |