| Overall Dimensions (L X W X H) | 400 × 224 × 550 Mm |
|---|---|
| Total System Weight | 33.8 Kg (includes Host Unit, Antennas, And Integrated Battery) |
| Max Runtime On Battery | 40 – 60 Minutes (varies With Jamming Intensity And Operational Mode) |
| Charging Specification | Standard 100-240V AC, 50/60Hz Input; 29.4V DC Output Adapter. |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Detection Range | 5 Kilometers (due To Different Environments And Aircraft Models) |
|---|---|
| Dimensions (L × W × H) | 50 Mm × 420 Mm × 220 Mm |
| Battery Life | 6 Hours (Supports External Power Supply) |
| Operating Temperature | -20 °C ~ +65 °C |
| Simultaneous Tracking Capacity | ≥20 UAVs (simultaneously) |
| Core Material & Weight | Made Of Aerospace-grade T300 Carbon Fiber, 3x Stronger Than Same-size Metal Frames While Only 227g Lightweight. Avoids "heavy Load, Short Endurance" Issues Of Metal Frames, Supporting 10-inch Propellers And Large Batteries. |
|---|---|
| Wheelbase & Flight Performance | 427mm Wheelbase (for 10-inch Propellers) Boosts Wind Resistance By 40% Vs Small Wheelbases, Reducing Body Shake For Clear Aerial Photos; High Propulsion Efficiency Supports Long-distance Cruising. |
| Structural Durability | Differentiated Thickened Design: 7.5mm Arms (50% Thicker Than 5/7-inch Models) Resist Torque/impact; 3.0mm Top Plate (for Heavy Accessories) + 2.0mm Lightweight Base Plate, Balancing Durability And Weight. |
| Compatibility & Convenience | Dual-spec Motor Holes (1616mm/1919mm, Fits 4214/4218/4312 Motors); 19mm Camera Mount + 30.5*30.5mm Flight Controller Mount (fits Mainstream Models). No Extra Drilling/adapters Needed, Saving Time And Cost. |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Frequency Bands | 915MHz (FCC) And 868MHz (EU) |
|---|---|
| Output Power | 0.5W/1W/2W/5W/10W (Default Factory Setting: 5W) |
| Refresh Rate | 25Hz/50Hz/100Hz/200Hz |
| Battery Input Voltage Range | 5-8.4V (2S) |
| Built-in Fan Power Supply | 5V |
| Power Consumption | 8.4V, 2.3A @10W, 200Hz, 1:200 |
|---|---|
| Output Power | 0.5W/1W/2W/5W/10W (Default Factory Setting: 5W) |
| Antenna Connector | SMA |
| Main Control IC | ESP32+LR1121, With ESP8285 As The Back-up Chip |
| Frequency Bands | 915MHz (FCC) And 868MHz (EU) |
| Frequency Bands | 915MHz (FCC) And 868MHz (EU) |
|---|---|
| Output Power | 0.5W/1W/2W/5W/10W (Default Factory Setting: 5W) |
| Refresh Rate | 25Hz/50Hz/100Hz/200Hz |
| Power Consumption | 8.4V,2.3A@10W,200Hz, 1:200 |
| Battery Input Voltage Range | 5-8.4V (2S) |
| Working Voltage | DC 7-20V |
|---|---|
| Working Current | 2.6A@12V |
| Operating Ambient Temperature | -10~65℃ |
| Weight | 70g (excluding The Antenna) |
| Outline Dimension | 74mm*38.5mm*24mm |
| Number Of Channels | 88CH |
|---|---|
| Frequency Range | 4900~6100MHz |
| Output Power | 25mW 、500mW 、 1W、5W、10W |
| Control Protocol | IRC Tramp Supports OSD Parameter Adjustment |
| Modulation Type | FM Frequency Modulation |
| Receiving Frequency Band | 0~8 GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 3~5 Km |
| Endurance | 20h |
| Structural Dimensions | 59*40*298 Mm |
| Operating Temperature | -10℃~ 55℃ |