| Overall Dimensions (L×W×H) | 487*190*367mm |
|---|---|
| Total System Weight | 15.8 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |
| Note | All Jamming Frequency Bands And Output Power Levels Are Fully Customizable To Meet Specific Operational Requirements. |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-2500MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Core Countermeasure Capability | Precisely Jams Mainstream Global UAV Frequency Bands (GPS L1/L2/L5, GLONASS, Galileo, Beidou; 2.4GHz, 5.8GHz, ISM: 433MHz, 915MHz, 1.2GHz, Etc.), Instantly Cutting Off Their Navigation, Control And Image Transmission Signals, Forcing Them To Hover, Return |
|---|---|
| Overall Dimensions (L×W×H) | 415 × 190 × 483 Mm |
| Total System Weight | 12.5 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Battery Capacity | 30AH-65AH |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |
| Payload Capacity | 0.5-1kg |
|---|---|
| Protection Level | IP 45 |
| Maximum Level Speed | 200 Km/h (≈55 M/s) |
| Maximum Takeoff Weight | ≤2 Kg |
| Maximum Flight Speed | 300km/h |
| Output Power/W | ≥70W-100W |
|---|---|
| Frequency/MHz | Freguency Coverage From 100-6000MHz |
| Output Power/dBm | ≥48.5dBm-50dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-62% |
| Detection Frequency Band | 50MHz~6GHz |
|---|---|
| Detection Range | 360° Horizontally, Pitch Angle >±45° |
| Detection Time | Instantaneous |
| Automatic Calibration Direction | Angle Measurement Accuracy ≤3 (RMS); Single-station Positioning Distance ≤10km, Positioning Accuracy ≤100m |
| Countermeasure Distance | 300m–3000m |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Product Name | Drone Jammer,RF Power Amplifier For Signal Jammer,Anti Signal Jammer,GPRS Signal Jammer Amplifier,12 Channels Signal Jammer |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Size | 700*420*497 (mm) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Product Name | Drone Jammer,RF Power Amplifier For Signal Jammer,Anti Signal Jammer,GPRS Signal Jammer Amplifier,12 Channels Signal Jammer |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Size | 700*420*497 (mm) |
| Product Type | Fixed-Mount Directional Panel Antenna (Specialized For Drone Countermeasure) |
|---|---|
| Shell Material | Reinforced ABS Material + Anti-Corrosion Coating |
| Protection Level | IP65 (Waterproof And Dustproof) |
| Handheld Design | The Back Of The Antenna Supports Handheld Use |
| Radio Frequency Cable | Low - Loss Radio Frequency Connecting Cable |
| Product Type | Fixed-Mount Directional Panel Antenna (Specialized For Drone Countermeasure) |
|---|---|
| Shell Material | Reinforced ABS Material + Anti-Corrosion Coating |
| Protection Level | IP65 (Waterproof And Dustproof) |
| Handheld Design | The Back Of The Antenna Supports Handheld Use |
| Radio Frequency Cable | Low - Loss Radio Frequency Connecting Cable |