| Core Countermeasure Capability | With Omnidirectional/directional Transmission Technology, The Maximum Effective Jamming Distance Can Reach 2000 Meters (depending On The Environment) |
|---|---|
| Endurance And Durability | Sturdy And Durable, Adopting Military - Grade Standards, Resistant To Falling And Compression. |
| Remarks | Countermeasure Frequency Bands And Power Can Be Customized According To Requirements |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Delivery Time | In 5 work day |
| Simultaneous Targets | ≥35 UAVs |
|---|---|
| Defense Radius | 1–3 Km |
| Success Rate | 99% |
| Frequency Range | 50MHz–5.8GHz |
| Peak Power Consumption | <1,500W (Band Jamming Mode) Added Comma In 1,500W |
| Core Countermeasure Capability | Precisely Jams Mainstream Global UAV Frequency Bands (GPS L1/L2/L5, GLONASS, Galileo, Beidou; 2.4GHz, 5.8GHz, ISM: 433MHz, 915MHz, 1.2GHz, Etc.), Instantly Cutting Off Their Navigation, Control And Image Transmission Signals, Forcing Them To Hover, Return |
|---|---|
| Overall Dimensions (L×W×H) | 415 × 190 × 483 Mm |
| Total System Weight | 12.5 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Battery Energy (Typical) | ~1,100 - 2,400 Wh (e.g., 30-65 Ah @ 36V Nominal) |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |
| Simultaneous Targets | ≥35 UAVs |
|---|---|
| Defense Radius | 1–3 Km |
| Success Rate | 99% |
| Frequency Range | 50MHz–5.8GHz |
| Peak Power Consumption | <1,500W (Band Jamming Mode) Added Comma In 1,500W |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-2550MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Frequency Range | 50MHz–5.8GHz |
|---|---|
| Detection Distance | ≥5km (environment-dependent); ≥2km For Pre-loaded UAV Models In Open Areas |
| Real-time Bandwidth | 160MHz |
| Ranging Accuracy | ≤10% Of Range (R) |
| Horizontal Coverage | 0–360° |
| Overall Dimensions (L X W X H) | 415*190*483mm |
|---|---|
| Total System Weight | 16.8 Kg (host + Antenna) |
| Max Runtime On Battery | 40 – 60 Minutes (varies With Jamming Intensity And Operational Mode) |
| Charging Specification | 29.4V DC Output Adapter |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Effective Jamming Range | 800 - 1500 M (Typical. Varies With Drone Model And Environment) |
|---|---|
| Operating Voltage | 25.9 V |
| Battery Energy | ≥ 125 Wh (5,000 MAh @ 25.9V) |
| Unit Dimensions (L×W×H) | 700 × 300 × 150 Mm |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |