| Function | Interferes With The Remote Control, Navigation, And Image Transmission Systems Of UAVs To Achieve Effects Such As Repelling, Forcing Down, Or Recalling UAVs. It Adopts Electronic Countermeasure Methods, Emits Electromagnetic Waves Of Specific Frequency Ban |
|---|---|
| Application Scenarios | It Can Be Used To Prevent Unauthorized UAV Flights In Large - Scale Public Events (such As Sports Competitions And Concerts), And Can Also Help Military And Police Forces Deal With The Threat Of UAV Reconnaissance And Attack. It Can Also Be Integrated With |
| Detected Signal Types | UAV Data Transmission Signals UAV Remote Control Signals WiFi-based UAV Signals |
| Detection Frequency Band | 50MHz–6GHz |
| Angle Measurement Accuracy (AOA Mode) | <3° RMS |
| Output Power/W | ≥150W-200W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-5900MHz |
| Output Power/dBm | ≥52dBm-53dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Eficiency/% | 50%-55% |
| Output Power/W | ≥150W-200W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-5900MHz |
| Output Power/dBm | ≥52dBm-53dBm |
| Power Flatness/ DB | ±0.1dB |
| Output Current/A | <3.3A |
| Operating System | Phased Array System (Azimuth Mechanical Scan + Elevation Electronic Scan) / Pulse Doppler |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Range | ≥8.0km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | ≥40° |
| Frequency Bands | 915MHz (FCC) And 868MHz (EU) |
|---|---|
| Output Power | 0.5W/1W/2W/5W/10W (Default Factory Setting: 5W) |
| Refresh Rate | 25Hz/50Hz/100Hz/200Hz |
| Battery Input Voltage Range | 5-8.4V (2S) |
| Built-in Fan Power Supply | 5V |
| Working Voltage | DC 7-20V |
|---|---|
| Working Current | 2.6A@12V |
| Operating Ambient Temperature | -10~65℃ |
| Weight | 70g (excluding The Antenna) |
| Outline Dimension | 74mm*38.5mm*24mm |
| Frequency Bands | 915MHz (FCC) And 868MHz (EU) |
|---|---|
| Output Power | 0.5W/1W/2W/5W/10W (Default Factory Setting: 5W) |
| Refresh Rate | 25Hz/50Hz/100Hz/200Hz |
| Power Consumption | 8.4V,2.3A@10W,200Hz, 1:200 |
| Battery Input Voltage Range | 5-8.4V (2S) |
| Receiving Frequency Band | 0~8 GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 3~5 Km |
| Endurance | 20h |
| Structural Dimensions | 59*40*298 Mm |
| Operating Temperature | -10℃~ 55℃ |
| Receiving Frequency Band | 0~8 GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 3~5 Km |
| Endurance | 20h |
| Structural Dimensions | 59*40*298 Mm |
| Operating Temperature | -10℃~ 55℃ |
| Detection Frequency Band | 300MHz 6GHz |
|---|---|
| Jamming Frequency Band | 300MHz 6GHz |
| Detection Distance | ≥2km (Equipment And Drone Have Relative Line Of Sight) |
| Jamming Distance | ≥800m(Dry Ratio 2.5:1, Equipment And Pilot Have Relative Line Of Sight) |
| Ambient Temperature | -40℃~55℃±2℃ |