| Output Power/W | ≥70W-100W |
|---|---|
| Frequency/MHz | Freguency Coverage From 100-6000MHz |
| Output Power/dBm | ≥48.5dBm-50dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-62% |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Product Name | Drone Jammer,RF Power Amplifier For Signal Jammer,Anti Signal Jammer,GPRS Signal Jammer Amplifier,12 Channels Signal Jammer |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Size | 700*420*497 (mm) |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | ≥70W-100W |
|---|---|
| Frequency/MHz | Freguency Coverage From 100-6000MHz |
| Output Power/dBm | ≥48.5dBm-50dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-62% |
| Perating System | Phased Array System (Azimuth Mechanical Scan + Elevation Electronic Scan) / Pulse Doppler |
|---|---|
| Range | ≥8.0km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | ≥40° |
| Weight | ≤77 Kg |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Operating Frequency | 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Dispersal Bands | 902MHz–928MHz、2.4GHz–2.4835GHz,etc |
|---|---|
| Forced Landing Bands | 1160MHz–1300MHz、1550MHz–1650MHz,etc |
| Deception Range | Tier 1 (200 Meters) Tier 2 (700 Meters) Tier 3 (1200 Meters) |
| Packaging Details | Packaging with anti-collision foam |
| Delivery Time | In 5 work day |
| Core Countermeasure Capability | With Omnidirectional/directional Transmission Technology, The Maximum Effective Jamming Distance Can Reach 2000 Meters (depending On The Environment) |
|---|---|
| Endurance And Durability | Sturdy And Durable, Adopting Military - Grade Standards, Resistant To Falling And Compression. |
| Remarks | Countermeasure Frequency Bands And Power Can Be Customized According To Requirements |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Delivery Time | In 5 work day |