| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Dispersal Bands | 902MHz–928MHz、2.4GHz–2.4835GHz,etc |
|---|---|
| Forced Landing Bands | 1160MHz–1300MHz、1550MHz–1650MHz,etc |
| Deception Range | Tier 1 (200 Meters) Tier 2 (700 Meters) Tier 3 (1200 Meters) |
| Packaging Details | Packaging with anti-collision foam |
| Delivery Time | In 5 work day |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Operating Frequency | 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Effective Jamming Range | 800 - 1500 M (Typical. Varies With Drone Model And Environment) |
|---|---|
| Operating Voltage | 25.9 V |
| Battery Energy | ≥ 125 Wh (5,000 MAh @ 25.9V) |
| Unit Dimensions (L×W×H) | 700 × 300 × 150 Mm |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Dispersal Bands | 902MHz–928MHz、2.4GHz–2.4835GHz,etc |
|---|---|
| Forced Landing Bands | 1160MHz–1300MHz、1550MHz–1650MHz,etc |
| Deception Range | Tier 1 (200 Meters) Tier 2 (700 Meters) Tier 3 (1200 Meters) |
| Packaging Details | Packaging with anti-collision foam |
| Delivery Time | In 5 work day |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-2550MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone, Isolate RF Signal |
|---|---|
| Control Distance | 1~3 Km |
| Dimension | 700*420*497 (mm) |
| Power Supply | AC220V/50~60Hz |
| Operating Temperature | -40℃ ~+70℃ |
| Core Countermeasure Capability | With Omnidirectional/directional Transmission Technology, The Maximum Effective Jamming Distance Can Reach 2000 Meters (depending On The Environment) |
|---|---|
| Endurance And Durability | Sturdy And Durable, Adopting Military - Grade Standards, Resistant To Falling And Compression. |
| Remarks | Countermeasure Frequency Bands And Power Can Be Customized According To Requirements |
| Countermeasure | - Frequency Bands: 700 - 900MHz, 900 - 1100MHz, 1450 - 1650MHz, 2350 - 2500MHz, 5150 - 5350MHz, 5700 - 5950MHz - Power: 50W/47dbm For Each Band - Customization: Frequency Bands And Power Can Be Customized As Required |
| Structural | - Backpack Size: 415190483mm - Backpack Weight: 12.5kg (host + Antenna) - Battery Capacity: 30AH - 65AH - Battery Life: 40 - 60min - Charging Method: 29.4V Charging Adapter |
| Dispersal Bands | 902MHz–928MHz、2.4GHz–2.4835GHz,etc |
|---|---|
| Forced Landing Bands | 1160MHz–1300MHz、1550MHz–1650MHz,etc |
| Deception Range | Tier 1 (200 Meters) Tier 2 (700 Meters) Tier 3 (1200 Meters) |
| Packaging Details | Packaging with anti-collision foam |
| Delivery Time | In 5 work day |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Operating Frequency | 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |