| Band 1 Frequency / Power | 1520 – 1620 MHz ± 5 MHz 20 W |
|---|---|
| Band 2 Frequency / Power | 2400 – 2483 MHz ± 5 MHz 20 W |
| Band 3 Frequency / Power | 5200 – 5280 MHz ± 5 MHz 20 W |
| Band 4 Frequency / Power | 5725 – 5825 MHz ± 5 MHz 20 W |
| Dimensions (L × W × H) | 367 Mm × 114 Mm × 64 Mm |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Frequency/MHz | 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Frequency/MHz | 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Defense Radius | ≥ 5 Km |
|---|---|
| Operating Temperature | - 30℃ - 60℃ |
| Protection Rating | IP65 (Dust-tight And Protected Against Water Jets) |
| Main Unit Dimensions | Chassis 231 (W) X 321 (H) X 134mm (D); Antenna 800mm |
| Main Unit Weight | 5.6KG (including Antenna) |
| Host Dimensions | 69.5cm×26cm×7cm |
|---|---|
| RF Power | 30W For All Frequency Bands (including 400MHz、0.9G、1.2G、1.4G、GPS-1.5G、2.4G、5.1G、5.8G) |
| Weight | About 4.5Kg (excluding Battery) |
| Detection Frequency | 800MHz、900MHz、1.2GHz、1.4GHz、1.5GHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Detected Signal Types | UAV Data Transmission Signals UAV Remote Control Signals WiFi-based UAV Signals |
|---|---|
| Detection Frequency Band | 50MHz–6GHz |
| Angle Measurement Accuracy (AOA Mode) | <3° RMS |
| Positioning Accuracy (AOA Single Station) | <100m |
| Detection Distance Radius | <10km |
| Detection Range | 300MHz~6GHz |
|---|---|
| Scanning Conventionalkey Frequency Bands | 433MHz、845MHz、915MHz、1.2GHz、1.4GHz、2.4GHz、3.3GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Detection Distance | ≥5km(spectrum Detection, Subject To Differences Inenvironment And Models) ≥2km (DJl UAV Messages, Subject To Differences Inenvironment And Models) ≥1km (national Standard Messages, Subject To Differencesin Environment And Models) |
| Detection Coverage | Omnidirectional 360° |
| Direction Finding Accuracy | ≤5°(rms, In Open Environments With Goodelectromagnetic Conditions) |
| Receiving Frequency Band | 300MHz-6200MHz |
|---|---|
| Detection Range | Up To 1 Km |
| Battery Life | ≥ 6 Hours (with A Single Battery) |
| Dimensions (L × W × H) | ≤ 135 Mm × 60 Mm × 35 Mm (host, Excluding Antenna) |
| Weight | ≤ 500 G (including A Single Battery) |
| Operating Frequency Bands & Power 1 | 433MHz 430 – 440 MHz 40 ± 1 DBm |
|---|---|
| Operating Frequency Bands & Power 2 | 900MHz 860 – 930 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 3 | 1.2GHz 1160 – 1220 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 4 | 1.5 GHz 1550 – 1620 MHz 40 ± 1 DBm |
| Operating Frequency Bands & Power 5 | 2.4 GHz 2400 – 2500 MHz 40 ± 1 DBm |
| Detection Range | 300MHz~6GHz |
|---|---|
| Scanning Conventionalkey Frequency Bands | 433MHz、845MHz、915MHz、1.2GHz、1.4GHz、2.4GHz、3.3GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Detection Distance | ≥5km(spectrum Detection, Subject To Differences Inenvironment And Models) ≥2km (DJl UAV Messages, Subject To Differences Inenvironment And Models) ≥1km (national Standard Messages, Subject To Differencesin Environment And Models) |
| Detection Coverage | Omnidirectional 360° |
| Direction Finding Accuracy | ≤5°(rms, In Open Environments With Goodelectromagnetic Conditions) |