| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 400-2500MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Core Countermeasure Capability | With Omnidirectional/directional Transmission Technology, The Maximum Effective Jamming Distance Can Reach 2000 Meters (depending On The Environment) |
|---|---|
| Endurance And Durability | Sturdy And Durable, Adopting Military - Grade Standards, Resistant To Falling And Compression. |
| Remarks | Countermeasure Frequency Bands And Power Can Be Customized According To Requirements |
| Multiple Countermeasure Frequency Bands | 700 - 900MHz, 900 - 1100MHz, 1450 - 1650MHz, 2350 - 2500MHz, 5150 - 5350MHz, 5700 - 5950MHz , All With 50W Power And 47dbm, And Bands/power Can Be Customized. |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Core Countermeasure Capability | With Omnidirectional/directional Transmission Technology, The Maximum Effective Jamming Distance Can Reach 2000 Meters (depending On The Environment) |
|---|---|
| Endurance And Durability | Sturdy And Durable, Adopting Military - Grade Standards, Resistant To Falling And Compression. |
| Remarks | Countermeasure Frequency Bands And Power Can Be Customized According To Requirements |
| Countermeasure | Frequency Bands: 700 - 900MHz, 900 - 1100MHz, 1450 - 1650MHz, 2350 - 2500MHz, 5150 - 5350MHz, 5700 - 5950MHz - Power: 50W/47dbm For Each Band - Customization: Frequency Bands And Power Can Be Customized As Required |
| Structural | Backpack Size: 415190483mm - Backpack Weight: 12.5kg (host + Antenna) - Battery Capacity: 30AH - 65AH - Battery Life: 40 - 60min - Charging Method: 29.4V Charging Adapter |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Response Time | < 10 S |
|---|---|
| Simultaneous Targets | > 10 UAVs |
| Frequency Tolerance | < ±2×10⁻⁶ |
| Defense Radius | ≥ 5 Km |
| Input Power | AC 220 V / 50 Hz |
| Response Time | < 10 S |
|---|---|
| Simultaneous Targets | > 10 UAVs |
| Frequency Tolerance | < ±2×10⁻⁶ |
| Defense Radius | ≥ 5 Km |
| Input Power | AC 220 V / 50 Hz |
| Operating Frequency Band | X-band |
|---|---|
| Weight | ≤77 Kg |
| Operating Temperature | -40℃ ~+ 55℃ |
| Product Dimensions | 820mm X 925mm X 360mm |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Band 1 Frequency / Power | 1520 – 1620 MHz ± 5 MHz 20 W |
|---|---|
| Band 2 Frequency / Power | 2400 – 2483 MHz ± 5 MHz 20 W |
| Band 3 Frequency / Power | 5200 – 5280 MHz ± 5 MHz 20 W |
| Band 4 Frequency / Power | 5725 – 5825 MHz ± 5 MHz 20 W |
| Dimensions (L × W × H) | 367 Mm × 114 Mm × 64 Mm |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Frequency/MHz | 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Output Power/W | ≥50mW-70W |
|---|---|
| Frequency/MHz | 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-48.5dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |