| Range | 10.2 Km |
|---|---|
| Azimuth Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | ≥40° |
| Detection Speed | 3.6 Km/h ~ 306 Km/h |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +55℃ |
| Frequency Range | 50MHz–5.8GHz |
|---|---|
| Detection Distance | ≥5km (environment-dependent); ≥2km For Pre-loaded UAV Models In Open Areas |
| Real-time Bandwidth | 160MHz |
| Ranging Accuracy | ≤10% Of Range (R) |
| Horizontal Coverage | 0–360° |
| Backpack Weight | 17.3 Kg (host + Antenna) |
|---|---|
| Battery Capacity | 30AH–65AH |
| Battery Life | 40–60min |
| Charging Method | 29.4V Charging Adapter |
| Backpack Size | 415x190x483mm |
| Countermeasure Customization | Frequency Bands And Power Can Be Customized As Required |
|---|---|
| Backpack Size | 415*190*483mm |
| Backpack Weight (host + Antenna) | 16.3 Kg |
| Battery Life | 40 - 60min |
| Packaging Details | Box Meets Your Requirements |
| Core Countermeasure Capability | Precisely Jams Mainstream Global UAV Frequency Bands (GPS L1/L2/L5, GLONASS, Galileo, Beidou; 2.4GHz, 5.8GHz, ISM: 433MHz, 915MHz, 1.2GHz, Etc.), Instantly Cutting Off Their Navigation, Control And Image Transmission Signals, Forcing Them To Hover, Return |
|---|---|
| Overall Dimensions (L×W×H) | 415 × 190 × 483 Mm |
| Total System Weight | 12.5 Kg (includes Host Unit And Antennas) |
| Battery Capacity | 30AH-65AH |
| Max Runtime | 40 - 60 Minutes (varies With Jamming Mode And Intensity) |
| Output Power/W | 50mW–50W |
|---|---|
| Operating Frequency | Freguency Coverage From 100-6200MHz |
| Output Power/dBm | ≥17dBm-47dBm |
| Power Flatness/ DB | ≤0.1dB |
| Efficiency/% | 50%-65% |
| Range | Radius ≥ 1.5 Km |
|---|---|
| Effect Time | ≤ 5s |
| Frequency Range | 300 ~ 6000MHz |
| Power On Time | 4 ~ 6 Hours |
| Navigation Deception Cold Start Time | 150s |
| Range | Radius ≥ 1.5 Km |
|---|---|
| Effect Time | ≤ 5s |
| Frequency Range | 300 ~ 6000MHz |
| Power On Time | 4 ~ 6 Hours |
| Navigation Deception Cold Start Time | 150s |
| Range | Radius ≥ 1.5 Km |
|---|---|
| Effect Time | ≤ 5s |
| Frequency Range | 300 ~ 6000MHz |
| Power On Time | 4 ~ 6 Hours |
| Navigation Deception Cold Start Time | 150s |
| Range | Radius ≥ 1.5 Km |
|---|---|
| Effect Time | ≤ 5s |
| Frequency Range | 300 ~ 6000MHz |
| Power On Time | 4 ~ 6 Hours |
| Navigation Deception Cold Start Time | 150s |